KaMap w górach

Instrukcja instalacji

Instalacja KaMap AN na Androida

W smartfonie lub tablecie z system Android należy wyszukać w sklepie Google Play hasło "kamap an". Następnie zaznaczyć instaluj i dalej uruchom.

Instalacja KaMap WP na Windows Phone

W telefonie z systemem Windows Phone należy wejść do sklepu Windows Phone. Należy wyszukać hasło "kamap wp". Następnie zaznaczyć instaluj i dalej uruchom.

Instalacja KaMap PC na komputerze z Windows

Na komputerze z systemem Windows należy pobrać program KaMap PC z działu programy. Należy uruchomić plik instalacyjny i postępować zgodnie z zaleceniami instalatora. Następnie należy uruchomić program klikając na ikonę.

Instalacja mapy

Instalacja mapy w programach w KaMap AN, KaMap WP i KaMap PC przebiega w podobny sposób. Należy wejść do menu, następnie wybrać pozycję Mapy->Pobierz Mapę.

W następnym kroku należy wybrać rodzaj listy map do pobrania. Pierwsza opcja to "Pobierz listę map w sprzedaży", wybierając tą pozycję pobieramy listę map, które są aktualnie sprzedawane. Druga pozycja to "Pobierz listę wszystkich map nowych i starych", wybierając tą pozycję możemy pobrać listę map nie tylko tych sprzedawanych, ale również takich, które np. kiedyś zakupiliśmy i obecnie nie są już sprzedawane.

Po pobraniu listy map należy wybrać konkretną mapę do pobrania i włączyć pobieranie mapy. Pobieranie map jest darmowe, ale należy jednak pamiętać o ewentualnych opłatach związanych z dostępem do Internetu zwłaszcza na urządzeniach mobilnych (poleca się połączenie poprzez WIFI). Pobieranie mapy może zająć kilka minut.

Po zakończeniu pobierania mapa będzie dostępna do wyświetlenia w Menu->Mapy->Wybierz mapę.

Zakup i rejestracja mapy

Po pobraniu i wyświetleniu mapy co 30s będzie pojawiała się informacja, że mapa jest niezarejestrowana. Co jakiś czas również mapa będzie zmieniała się na mapę Polski. Można korzystać z niezarejestrowanej mapy jednak wyskakująca informacja może przeszkadzać w pracy. W celu rejestracji mapy należy przeczytać informacje dostępne w oknie rejestracji na urządzeniu. Przebieg rejestracji jest dokładnie omówiony w instrukcjach obsługi.

Do rejestracji mapy potrzebny jest numer seryjny. Sklepy dystrybuujące numery seryjne wymienione są tutaj. Również w oknie rejestracyjnym mapy w górnej części dostępny jest link otwierający przeglądarkę internetową na stronie, na której można zakupić daną mapę.

Numer seryjny umożliwia rejestrację mapy na dwóch urządzeniach mobilnych i równocześnie na dwóch komputerach stacjonarnych. Po okresie roku można zwiększyć liczbę rejestracji o kolejne urządzenia w tym miejscu.

Instalacja KaMap CE i mapy na nawigacjach samochodowych

Ten typ instalacji przeznaczony jest do instalowania programu i mapy na nawigacji samochodowej lub palmtopie.

Z działu mapy należy pobrać plik zip odpowiadający mapie, którą chcemy zainstalować. Pobrany plik należy rozpakować na komputerze stacjonarnym i rozpakowany katalog Kamap wgrać do katalogu głównego karty pamięci SD nawigacji lub katalogu głównego wewnętrznego dysku nawigacji.

Na nawigacji lub palmtopie należy uruchomić plik Kamap.exe znajdujący się we wgranym katalogu. Powinien uruchomić się program KaMap. Mapę można otworzyć po wybraniu w programie Menu->Mapy.

Pełna instrukcja instalacji KaMap CE dostępna jest tutaj.

 Pełne instrukcje obsługi

1.) Instrukcja obsługi KaMap AN i KaMap WP,

2.) Instrukcja obsługi KaMap PC,

3.) Instrukcja obsługi KaMap CE,

4.) Instrukcja instalacji KaMap CE.

 

 Instrukcje w postaci filmów na Youtube

   

    Pozostałe instrukcje wideo:

1.) Zarządzanie punktami użytkownika,

2.) Zapis ścieżek,

3.) Rysowanie tras,

4.) Wymiana danych z urządzeniami mobilnymi i komputerami,

5.) Ustawienia opcji.

Znajdź nas na Facebooku