Image

Czym jest KaMap

KaMap to nawigacja turystyczna i rowerowa oraz mapy turystyczne na smartfony, tablety, smatwatche z systemem Android i Windows Phone oraz komputery stacjonarne. KaMap pracuje na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem, Windows Phone, Windows XP, Vista, 7, 8 oraz Windows CE i Mobile (nawigacje samochodowe).


Mapy dostępne są w cenie od 10 zł i obejmują większość obszaru Polski. Są to te same mapy, które można kupić w kiosku. Wszystkie mapy są do pobrania w wersji demo i ich opis znajduje się w dziale Mapy. Mapy zawierają informacje dotyczące: szlaków, ścieżek leśnych, jezior, gór, lasów, schronisk i inne.


System przeznaczony jest dla: turystów, rowerzystów, żeglarzy, grzybiarzy oraz osób ceniących sobie bezpieczeństwo.

Dzięki systemowi Kamap użytkownik będzie zawsze wiedział, gdzie się dokładnie znajduje, w jakiej odległości jest od celu, czy jest w okolicy poszukiwanej ścieżki, chatki, szlaku turystycznego itp. Nie jest wymagana od użytkownika dokładna obserwacja tereny by się zorientować w swoim położeniu.

Używanie systemu ułatwia planowanie miejsc postoju, odpoczynków i posiłków na trasie. Podnosi komfort wędrówek z dziećmi, w czasie których rodzice chcą mieć pewność gdzie się znajdują.

Stosowanie systemu Kamap może w znacznym stopniu podnieść bezpieczeństwo turystyki. Dzięki wiedzy o swoim położeniu użytkownik nie musi się bać, że zejdzie ze szlaku, zgubi ścieżkę, że śnieg przykryje znaki szlaku na górskiej ścieżce.

Dodatkowo w razie wypadku możemy dokładnie określić położenie osoby poszkodowanej i przekazać te informacje przez telefon służbom ratowniczym. W łatwy sposób można precyzyjnie określić położenie i odległość od schronisk i domostw. W trudnych warunkach atmosferycznych określić położenie przepaści i innych miejsc niebezpiecznych. W przypadku awaryjnej wędrówki turysty w nocy system ten precyzyjnie może wskazać kierunek marszu do najbliższego schroniska.

Stosując system Kamap możemy czerpać radość z wycieczek nie obawiając się, że się zgubimy. Jeżeli nie znajdujemy się w niebezpiecznych terenach górskich lub na terenach parków narodowych, to możemy sobie pozwolić na dojście lub dojechanie do wybranych przez nas punktów w sposób nietypowy, nie tylko szlakiem, ale np. ścieżką leśną, możemy podejść pod daną górę inaczej niż wszyscy - boczną drogą.

Wybierając się na jakąkolwiek wyprawę nie zapominajmy zabrać ze sobą mapę papierową i tradycyjny kompas. Nie należy zapominać, że system Kamap pracuje na urządzeniu elektronicznym, które może ulec awarii, coś może źle zadziałać. System Kamap może otworzyć nowe perspektywy w wędrówkach, ale pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie i rozsądku w czasie wypraw, bo niestety żaden system elektroniczny tego nie zastąpi.


Dołożyliśmy wszelkich starań, aby oprogramowanie było łatwe w użyciu nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu aplikacji. Przejrzysty i intuicyjny interfejs oraz bardzo łatwa instalacja sprawiają, że z oprogramowania korzystać może każdy.

Twórcy systemu KaMap